Skip to content

RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY

STRONA GŁÓWNA >> USŁUGI KSIĘGOWE >> RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY

Księgowość małej firmy jest podstawowym obowiązkiem każdej osoby fizycznej, która zdecydowała się na rejestrację działalności gospodarczej. W przypadku gdy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zatrudnia pracownika, bez względu na formę jego zatrudnienia zobowiązana jest do prowadzenia kadr. Na dobrą sprawę aby prowadzić księgowość i kadry we własnej firmie wystarczy zaopatrzyć się w druczki akcydensowe (druk faktury VAT, druk rachunku, druki KP i KW), papierowe wydania książki przychodów i rozchodów lub bloczków ewidencji sprzedaży dziennej, kalkulator i długopis.

Taka forma prowadzenia księgowości w małej firmie jest najtańsza. Wymaga jednak od właściciela anielskiej cierpliwości i wiedzy, którą, ze względu na ciągłe zmiany prawa należy pogłębiać. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie prowadzenia księgowości dla małej firmy dobremu biuru rachunkowemu. Biuro rachunkowe dysponując odpowiednią wiedzą i doświadczeniem z powodzeniem wyręczy właściciela z przykrego obowiązku ewidencjonowania swojej działalności na potrzeby organów podatkowych. Zaoszczędzony w ten sposób czas z powodzeniem można wykorzystać w sposób bardziej produktywny, z zyskiem dla własnej działalności.

ZASOBY NASZEGO BIURA

Biuro rachunkowe „Buchalter” posiada niezbędna wiedzę i doświadczenie, ale również odpowiednie zaplecze kadrowe do prowadzenia księgowości w przypadku, gdy przedsiębiorca wybierze ryczałt ewidencjonowany. Z racji tego, że na koszty działalności biura składają się wszyscy zleceniodawcy, to koszt obsługi jest niewspółmiernie niski w stosunku do sytuacji, gdy w firmie zatrudniony jest księgowy na etacie. Ponadto, w razie kontroli Urzędu Skarbowego przedsiębiorca nie koniecznie musi uczestniczyć w tejże kontroli (chyba, ze wymaga tego specyfika kontroli). W zależności od rodzaju podpisanej umowy o świadczenie usług księgowych, przedsiębiorca, w razie pomyłek rachunkowych biura nie będzie ponosił odpowiedzialności finansowej w stosunku do fiskusa. W przypadku skorzystania z usług biura w wersji on-line nie tylko oszczędza się pieniądze, ale przede wszystkim czas, który poświęcilibyśmy na odwiedziny biura osobiście.

NAPISZ DO NAS